Pieprz Długi Pippali to jest?

 Pieprz długi pippali


Ta mało popularna przyprawa w Polsce.. Powszechnie na świecie znana jest jako pieprz długi lub pippali.  Jest owocem rośliny (choć czasem określanym jako kwiat) i jednym z najcenniejszych ziół w kuchni ajurwedyjskiej i indyjskiej. W swojej suchej postaci pippali ma ostry lub ostry smak. Pieprz długi to mały krzew i rośnie w całym tropikalnym lesie Indii. Wykazuje szczególne właściwości dla układu oddechowego. Wspomaga także układ pokarmowy, rozrodczy, krwionośny i nerwowy.

 

Pieprz pippali w kuchni


Chociaż pippali to prawdziwy pieprz, jest znacznie mniej ostry niż wiele odmian pieprzu. Jednocześnie jest głęboko aromatyczny i energetyzujący. Jest smacznym dodatkiem podczas gotowania gulaszu drobiowego, rybnego lub warzywnego. Od czasów starożytnych w kuchni używano pieprzu długiego ze względu na jego ostry i pikantny smak. Jego popularność w kuchni spadła, ponieważ pieprz czarny i papryczka chili są tańsze i łatwiejsze w uprawie. Z drugiej strony ci, którzy rozumieją wartość pippali, nadal używają go w różnych przepisach, w tym w niektórych deserach, ponieważ ma słodki posmak i wspomaga trawienie.

 
Pieprz długi pippali w medycynie
 

 

Pieprz pippali jest niezbędnym ziołem stosowanym w różnych lekach ajurwedyjskich. Korzenie i owoce Pippali są wykorzystywane do celów leczniczych. Pippali to skuteczny domowy środek na kaszel i przeziębienie. Połykanie proszku Pippali wraz z miodem po obiedzie i kolacji pomaga uwolnić śluz z dróg oddechowych ze względu na jego właściwości wykrztuśne, dzięki czemu pacjent może swobodnie oddychać. Jego spożycie może również pomóc w utracie wagi poprzez poprawę metabolizmu organizmu. Spożywanie proszku Pippali może być przydatne w leczeniu zaparć poprzez promowanie wypróżnień ze względu na jego właściwości przeczyszczające. Pippali może być również korzystny w radzeniu sobie z bólem zęba. Wcieranie pasty z proszku Pippali wraz z miodem w dziąsła i  zęby zmniejsza ból i stan zapalny zębów. W niektórych przypadkach spożywanie Pippali może powodować zgagę i kwasowość z powodu jego gorącej mocy. Dlatego ogólnie zaleca się skonsultowanie się z lekarzem przed zażyciem Pippali, zwłaszcza jeśli masz wrzody żołądka.

Jeżeli szukasz różnych niespotykanych w sklepach przypraw lub mieszanek przyprawowych zapraszamy do naszego sklepu internetowego TUTAJ

Autor: Patryk Forszpaniak

Spodobał i przydał Ci się artykuł? Jak chcesz możesz wesprzeć naszego bloga.
Postaw mi kawę na buycoffee.to


Komentarze