Sól Ziołowa - Jak zrobić Sól Ziołową?


Sól ziołowa to jedna z najstarszych mieszanek ziół i przypraw wymyślonych przez człowieka. Bezproblemowo można ją samemu przygotować w domu. Swoboda w jej tworzeniu jest tak ogromna że, każdy może stworzyć swoją unikatową mieszankę.

Tak, jak większość z Was wie można ją używać do przyprawiania wszelkiego rodzaju dań. Najczęściej dodaje się ją do sałatek,  warzyw krojonych, jajek czy zup. W zależności jakie danie chcecie swoją mieszanką przyprawić, warto wtedy użyć przewagę danych ziół. W mojej wersji dodatkiem jest większość składników słynnej mieszanki pochodzącej z Prowansji o której przeczytacie w przyszłych artkułach.

Kolejnym jej zastosowaniem jest dodatek do kąpieli. Wystarczy do soli morskiej dodać takie zioła jak lawendę, tymianek oraz rozmaryn żeby móc w domowym zaciszu zażywać relaksacyjnej kąpieli z własnej mieszanki :)

Przechodząc do meritum, tworzenie opiera się na 80% soli oraz 20% mieszanek ziół i to wszystko trzeba  zmielić do jednolitej konsystencji. Nie jest to uniwersalny przepis. Tak jak napisałem wcześniej, to tylko "droga" którą można swobodnie modyfikować. Ważne żeby wybrać sól która odpowiada naszemu celowi przygotowania tej mieszanki. Jeżeli jest to relaksacyjna kąpiel mimo wszystko powinna być to sól morska.Gdy przeznaczeniem jest dodatek spożywczy warto pomyśleć nad solą himalajską. Może nawet tej w kolorze czarnym?

Masz ochotę na naszą wersję soli ziołowej przeznaczonej do przyprawiania? Zapraszam TUTAJ


Patryk ForszpaniakKomentarze