Trawa Cytrynowa - Co to jest trawa cytrynowa?

Trawa cytrynowa to egzotyczne i tropikalne zioło, które pochodzi z terenów południowo-wschodniej  Azji.  Jednak jej inne odmiany możemy spotkać w całym pasie zwrotnikowym. Osiąga ona bardzo duże rozmiar nawet do 2 metrów. Swoją sławę zyskuje w Brazylii, gdzie pije się ją jako napój odświeżający. Uważają oni, że jest ona naturalnym antydepresantem. Jednak nie jest to potwierdzone przez żadne badania naukowe.
Trawa cytrynowa wyróżnia się unikalnym smakiem, który jest podobny do cytryny, ale to co ją odróżnia to brak kwaskowatości, która jest zastąpiona nutą imbiru. Zastosowanie w kuchni jest wszelakie np. deserów, herbat, dań obiadowych (kuchnia azjatycka), zup.
Do jej zalet należy to, że jej długość spożycia może być znacznie dłuższa niż w przypadku cytryny. Wobec tego możemy ją zabrać w dłuższą podróż.
Badania pokazały, że jest ona bardzo zdrowa, ma działanie antynowotworowe. Żeby uzyskać ten efekt wystarczy stosować 1 g dziennie tego zioła. Po za tym pobudza soki trawienne, usprawnia krążenie krwi, działa bakteriobójczo i poprawia spostrzegawczość. Jest wykorzystywana przy produkcji niektórych kosmetyków.

Mają silne właściwości fungistatyczne (hamujące rozwój grzybów), pierwotniakobójcze i bakteriostatyczne. Trawa cytrynowa wyraźnie hamuje rozwój drożdżaków. Zastosowana na skórę zmniejsza wydzielanie łoju, odświeża, znosi zapach potu. Nalewka z tego gatunku trawy jest dobra w leczeniu opryszczki. Preparaty z trawy cytrynowej wykorzystywane są w przypadku stanów zapalnych gardła, jamy ustnej, krtani i oskrzeli i zatok.
Trawę Cytrynową kupisz tutaj :)

Komentarze